מדוע שכרתי וילה באילת ומיהם הסופרים שישהו בה בתחילת שנת 2017

הרעיון ליצור מסגרות כתיבה מעוררות השראה לסופרים בעזרת הוצאת "רב מכר" נולד עקב כך שבאופן אישי כתבתי ספרים רבים במהלך חופשות שונות שאליהן יצאתי בעצמי ברחבי העולם.

שואלים אותי רבות איך ליצור תוצאות שונות ויוצאות דופן בעולם הכול כך תחרותי בו אנו חיים. ואכן, מדובר באתגר גדול בו אנשים רבים מחפשים את הבידול שיגרום לעסק שלהם להתרומם ולשגשג. למעשה אחת השאלות שאני נשאל הכי הרבה בהרצאות ובפגישות הייעוץ שלי היא איך בעל עסק יכול לעשות קפיצה משמעותית בזמן קצר ובעלות נמוכה כך שיוכל ליצור יתרון יחסי על המתחרים שלו ולהגיח כך פתאום ללא התראה מראש, דבר שישנה את חוקי המשחק ויאפשר לו לבנות לעצמו אוטוריטה וסמכות בתחום המקצועי שבו הוא עוסק. ובכן, במשך שנים אני חוקר את נושא המהירות והדיוק בעסק שלי עד שהפכתי זאת למקצוע ולדרך חיים אשר עזרה לי לכתוב ולהוציא לאור יותר מ 100 ספרים, לצייר על יותר מ 500,000 חלוקי נחל, לעשות 10 עסקאות נדל"ן בשנה אחת ולטייל בעולם יותר מ 180 ימים במהלך 2016 בזמן שהעסק שלי עובד וממשיך לגדול ולהתפתח. שנת 2014 היתה השנה שבה החלטתי לשתף עם העולם את אחד המודלים העסקיים הגדולים והחשובים ביותר שפיתחתי אשר סייע לי להגיע לתוצאות יוצאות דופן רבות ומסייע כיום לתלמידיי ולקוחותיי להשיג תוצאות שגרמו למתחרים שלהם להרים גבה, לאנשים קרובים בסביבתם לעמוד מהצד בפה פעור וללקוחותיהם לשלם להם הרבה יותר עבור שירותיהם החדשים.

מודל זה, אשר לו קראתי "מודל החתול" נועד לאפשר לאנשים ובעלי עסק קטנים או גדולים ליצור שיאים מעוררי השראה  ולסייע להם לעשות קפיצת מדרגה מטאורית באופן מידי ובעלות נמוכה יחסית. על מודל זה כתבתי בספרי רב המכר העולמי "24/8 – איך ליצור יום נוסף בשבוע" ואני רוצה להסביר לכם כעת את העיקרון שעל בסיסו הוא עובד.

את תחילת הקריירה שלי התחלתי דווקא בתחום הציור. המוצר הראשון שאתו יצאתי לעולם היה מוצר משונה למדי – כרטיס ברכה המצויר בעבודת יד על גבי חלוקי נחל. מוצר ייחודי אשר אין שני לו היות והוא נעשה בעבודת יד קפדנית אחד אחרי השני. כיוון שהמוצר היה כה יפה ועלותו היתה זולה פלאים הצלחתי לחדור אתו לחנויות ורשתות רבות עד שהגעתי למאות נקודות מכירה. ההצלחה היתה גדולה ומצאתי את עצמי נאבק על הזמן. ההזמנות הלכו וגדלו, זמן הייצור היה ארוך והייתי צריך בנוסף להכל גם להגיע באופן אישי למאות נקודות המכירה ולספק את הסחורה לחנויות, שלא לדבר על לגבות את התשלום והכל בעצמי! מיותר לציין כי הבנתי מהר מאוד שאם לא אעשה שינוי כלשהו, לא ייקח זמן רב עד שאקרוס. הצעד הראשון היה למצוא חברת הפצה שלקחה ממני את השיווק ופינתה לי מעט מהזמן אולם מנגד הכניסה את המוצר למאות חנויות נוספות וההזמנות גדלו וגדלו. כעת עצרתי לרגע את הכל וניסיתי להבין על מה אני מבזבז את מרבית זמני.

כמובן שגיליתי שהדבר שלוקח לי הכי הרבה זמן היה שלב הציור על חלוקי הנחל. זה היה הרגע שבו התחלתי לייעל את עבודת הציור שלי ומציור של 2 דקות על כל אבן הצלחתי להגיע לציור שאותו ציירתי ב 12 שניות בלבד! וכך, באופן פתאומי גיליתי שהפכתי לפתע לאחד הציירים המהירים בעולם. בהרצאות שלי אני פותח עם הדגמה וזוכה עדיין לראות את הפנים ההמומות והפיות הפעורים של המשתתפים וזה מזכיר לי עד כמה חשובה המהירות כאשר רוצים לייצר הישגים בחיים. אולם דבר חשוב יותר ממהירות הוא הדיוק! ומודל החתול אותו אני מלמד עסקים שרוצים להתייעל מדבר בדיוק על כך! למעשה הוא מקנה את השיטה והדרך איך לדייק את התהליך כך שלא יישארו בו כלל שומנים. הוא מסייע להבין מה החשיבות של כל פרט ופרט בפרויקט ובמידה ואינו הכרחי עבור השלמתו ואינו פוגם באיכות התוצר – הוא מיד יורד נעלם.

לימים פתחתי את הוצאת הספרים "רב מכר" וכחלק מהעבודה עם בעלי עסק רבים שמעוניינים לכתוב ספר בתחום המקצועי שלהם נתקלתי שוב בבעיית הזמן שיש למרביתם! כתיבת ספר עבור מרבית האנשים אורכת למעלה משנה ובמקרים רבים גם יותר משנתיים או שלוש. זו הסיבה שהחלטתי ליצור מסגרת כתיבה בת שבוע אחד בלבד שבה אוכל ללוות בעלי עסקים ומומחים בתחומם בכתיבת ספרם. התחלתי לחקור את תחום הספרים לעומק ופיתחתי שיטות עבודה רבות שנועדו להקל על תהליכי הכתיבה עבור אנשים שאינם מנוסים בכך ויחד עם זאת להוזיל בצורה משמעותית של עד רבע מעלות המחיר של כל הוצאה לאור אחרת בישראל ואני שמח לבשר לכם כי הדבר אפשרי וכי היום הוצאת רב מכר מאפשרת ללקוחותיה לכתוב ספר שלם במהלך שבוע אחד ובמסגרת חופשה מפנקת! השבוע כולל הדרכה מלאה ולקראתו ישנו תהליך הכנה מדויק לקראת הנסיעה ובעלות זולה מהוצאות לאור אחרות בישראל! ביחד עם כך בניתי מסגרת כתיבה בעיר הדרומית ביותר בישראל, הניחנת בסוג של ניתוק קל מהעומס שקיים באזור המרכז. זו הסיבה שהרגשתי כי נתק זה יוצר מסגרת כתיבה מושלמת אשר בה יוכלו לכתוב הסופרים את ספריהם ללא הפרעות והסחות דעת. בנוסף לכך היה לי חשוב שהפרויקט גם יקדם אג'נדה נוספת והיא לקדם את תיירות הפנים בישראל ולסייע לבעלי עסקים שונים ליהנות מהביקור שלנו.  לשם כך החלטתי לשלב גם אטרקציות שונות כגון טיול ג'יפים, הזמנת קייטרינג לוילה, שיתוף פעולה עם גופים שונים כגון ריף הדולפינים ואטרקציות נוספות בעיר. בנוסף אחת המטרות של הפרויקט היא ליצור גם את החיבור בין הסופרים לבין הקהילה המקומית בעזרת אירועי תרבות.